SALOS CZĘSTOCHOWA - strona oficjalna

Alkas Aleksandria 0:1 Oksza Łobodno
Naprzód Ostrowy 6:2 Sokół Wręczyca Wielka
Stradom Częstochowa 0:3 Amator Golce

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sokół Wręczyca Wielka - Stradom Częstochowa
Oksza Łobodno - Naprzód Ostrowy
Grom Miedźno - Alkas Aleksandria
SALOS - Junior Szarlejka
Liswarta Popów - Grom Cykarzew
Liswarta Krzepice - Maraton Waleńczów
Amator Golce - Pogoń Blachownia

Seniorzy Salos - Maraton Waleńczów
Ładowanie...

Maraton Waleńczowa przy Powstańców

• autor: admin, 2013-09-17 17:06

Niestety seniorzy gładko przegrywają z Maratonem Waleńczów aż 1:5. Honorową bramkę dla naszej drużyny strzelił Daniel Wypart.

nowa-galeria-4918483.jpg nowa-galeria-4918484.jpg nowa-galeria-4918485.jpg

W piątej kolejce częstochowskiej "A" klasy gr. I spotkały się drużyny z dołu tabeli. Maraton Waleńczów w czterech poprzednich kolejkach nie zdobył ani jednego punktu, natomiast "Salezjanie" kolejkę wcześniej zdobyli ważne trzy punkty w Krzepicach wygrywając z tamtejszą Liswartą. Oczekiwania względem naszych piłkarzy były oczywiste. Dopisać  kolejne trzy oczka do ligowej tabeli. Jak się okazało po 90. minutach rzeczywistość okazała się brutalna.
 Goście w pierwszej połowie strzelili trzy gole i spokojnie kontrolowali mecz. Nasi zawodnicy chyba zbyt szybko dopisywali sobie kolejne punkty, zlekceważyli rywala już w szatni. Błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Cieniem samego siebie był m.in. Damian Michalik dla którego to był najsłabszy mecz rozegrany w tym sezonie. Nie takiej gry oczekuje się od zawodnika który "powąchał" trochę poważnej piłki. Sprezentował rywalom rzut karny, faulując zawodnika Maratonu w rogu szesnastki. Stracił piłkę dryblując w środku pola gdzie goście po kontrze strzelili bramkę.  Na pewno po tym zawodniku spodziewaliśmy się w takim meczu dużo, dużo więcej. Plusów było bardzo mało o tym meczu chyba wszyscy chcemy jak najszybciej zapomnieć. Nasi zawodnicy strzelili gola po wykonanym rzucie rożnym przez rywali. Piotr Gruca wypiąstkował futbolówkę, piłkę dopadł wspomniany wcześniej Michalik i długim przerzutem uruchomił Daniela Wyparta, ten lobując bramkarza strzelił bramkę na 1:4. Jak się później okazało to było jedyne trafienie przez naszych piłkarzy w tym spotkaniu. Swoje szanse marnowali Bartłomiej Żmuda czy Piotr Frąc.
 W następnej kolejce udamy się do Cykarzewa miejmy nadzieję, że zdołamy się podnieść i z boiska zejdziemy z podniesioną głową. Podopiecznych Mariusza Czoka stać na dobrą grę, pokazaliśmy się to m.in. tydzień wcześniej u wicelidera także trzymajmy kciuki aby jak najszybciej odbudować morale drużyny. Początek spotkania z Gromem o godzinie 16:30.

Wszystkich wiernych kibiców serdecznie zapraszamy !

___________________________________________________________________________________________

Salos Częstochowa 1:5 Maraton Waleńczów

14.09.2013 godzina 16:30

Oto w jakim składzie wystąpili biało-zieloni :

Gruca - Baran (Kowalczyk 46'), Milczarek, Stodółkiewicz (K), Janiszewski - Skrzeliński, Michalik, Wypart, Pluta (Frąc 46') - Żmuda (Królicki 68'), Winter (Goliński 68')

Bramkę dla naszej drużyny strzelił :

Daniel Wypart 59' (as. Michalik)

Żółte kartki :

Wypart 73'